Logo PTTK

RAJD SZLAKIEM LOTNICTWA NA KUJAWACH ZACHODNICH 15.06.2019

W dniu 15 czerwca 2019 roku inowrocławski Oddział PTTK zorganizował Rajd pieszy Szlakiem Lotnictwa na Kujawach Zachodnich.

Na początku uczestnicy rajdu mieli okazję zwiedzić Aeroklub Kujawski, który w ubiegłym roku świętował swoje 85-lecie istnienia. Z zainteresowaniem grupa wysłuchała historii klubu oraz zapoznała się ze sprzętem będącym na wyposażeniu obiektu. Dzieci, młodzież oraz starsi zostali oprowadzeni po terenie klubu- największym zainteresowaniem cieszyła się modelarnia, w której znajdowały się makiety samolotów. Następnie na uczestników czekał poczęstunek w postaci grilla.

Kolejnym naszym przystankiem był obiekt 56. Bazy Lotniczej- gdzie zobaczyliśmy Salę tradycji oraz śmigłowce : Mi-24 i Mi-2. Baza Lotnicza przeznaczona jest do wsparcia ZT: oddziałów na polu walki, zabezpieczenia dowodzenia, realizacji zadań transportowo – łącznikowych, rozpoznania, korygowania ognia artylerii, zabezpieczenia przerzutu grup specjalnych i desantów taktycznych oraz prowadzenia operacji bojowego poszukiwania i ratownictwa we wszystkich warunkach atmosferycznych.

Współorganizatorem rajdu była 56. Baza Lotnicza oraz Aeroklub Kujawski.

W rajdzie uczestniczyła młodzież szkolna z inowrocławskich Szkół Podstawowych nr : 1, 4, 6, 8, Szkoła Podstawowa Integracyjna oraz Szkoła Podstawowa ze Złotnik Kujawskich.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom i uczestnikom. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie…po wakacjach…