Logo PTTK

Relacja z warsztatów pt.” ŻYCIE Z PASJĄ…”.

Stowarzyszenie “PTTK ODDZIAŁ INOWROCŁAW”  realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich             pt. „Życie z pasją…

Celem projektu jest: zwiększenie aktywności społecznej 20 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkujących na terenie Inowrocławia w terminie do 31 lipca 2020 r. poprzez organizację warsztatów, aktywizacja na rzecz osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym na obszarze LSR w Inowrocławiu.

Całkowita wartość projektu: 41 236,00

Dofinansowanie projektu z UE: 37 560,00

Wkład własny: 3 676,00

Okres realizacji projektu: 01.02.2020 – 31.07.2020

Na przełomie lipca- sierpnia 2020 roku, po zmniejszeniu obostrzeń  dot. Covid19 , rozpoczęliśmy cykl warsztatów realizowanych z ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pozyskanych we współpracy ze Stowarzyszeniem  Lokalną Grupą Działania w Inowrocławiu.

Pierwotny harmonogram uległ nieznacznym modyfikacją, cykl warsztatów składa się z 6 tematycznych sesji, w których skład wchodzą warsztaty, zajęcia stacjonarne oraz warsztaty w terenie ( 3 wyjazdy).

Na wstępie pragniemy serdecznie podziękować partnerowi naszego projektu : Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz Filii nr 12 za zaangażowanie i współpracę, a przede wszystkim za gościnność w Saloniku Literackim.

Pierwsze warsztaty ” Pięknego czytania … szlakiem inowrocławskich pisarzy Jana Kasprowicza oraz Stanisława Przybyszewskiego” , już za nami. Zajęcia obejmowały spotkanie z lektorką / dziennikarką radiową , p.Ewą Rapicką, która przybliżyła uczestnikom tajniki pięknego czytania oraz techniki: czytanie głośne i wyraźne, czytanie bez przekształcania tekstu, zastosowanie w praktyce zmiany siły głosu oraz jego tonu, zastosowanie stosownych pauz.  Dodatkowo zajęcia w terenie obejmowały zwiedzanie Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, wystaw poświęconych  Janowi Kasprowiczowi oraz Stanisławowi Przybyszewskiemu. Dziękujemy przewodnikom muzeum  za piękną relację oraz ciepłe przyjęcie uczestników warsztatów.  W ramach tego cyklu zajęciowego odbył się również wyjazd do Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie, gdzie uczestnicy zwiedzili prezentowane wystawy. Za gościnę serdecznie dziękujemy Gminie Inowrocław.

Zajęcia zakończyły się konkursem ułożenia z rozsypanki pojedynczych wersów wierszowych własnego utworu i jego prezentacji. Wszyscy uczestnicy warsztatów zostali nagrodzeni upominkami.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fot. z w/w warsztatów.