Rajd Pieczonego ziemniaka i Inowrocławskie Marsze na orientację

I. CELE RAJDU

• czynny wypoczynek na świeżym powietrzu
  • propagowanie turystyki kwalifikowanej

II. ORGANIZATORZY

Firma PLAST-MAR Barczewo
Urząd Miasta Inowrocławia
Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu
KTR Kujawiak

III. TERMIN I ZAKOŃCZENIE RAJDU

Rajd pieszy i rowerowy oraz Marsze na Orientację odbędą się w dniu 22.10.2022 roku bez względu na pogodę na terenie Firmy Plast-Mar w Balczewie

Odjazd autokarów: godzina 8:30 w m. Inowrocław przy Kościele INMP Ruina

Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 13:30. Odjazd autokarów do Inowrocławia godzina 14:00.

Start trasy rowerowej: godzina 9:30 parking przy JW. ul. Jacewska

IV. UCZESTNICY

Rajd oraz MnO organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych i średnich jako grup zorganizowanych oraz dla turystów indywidualnych.

V. WARUNKI UCZESTNICTWA W RAJDZIE

Zgłoszenia indywidualnie lub drużynowo należy złożyć do dnia 19.10.2022 w biurze Oddziału PTTK w Inowrocławiu, telefonicznie nr 725444545(sms) lub e-mail pttkino@wp.pl.

PRZY ZGŁOSZENIU NALEŻY PODAĆ WYBÓR TASY: PIESZA krajoznawcza, Rowerowa, MNO (marsz na orientację).

Zgłoszenie grup szkolnych powinno być potwierdzone podpisem dyrektora szkoły.

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w rajdzie tylko pod opieką osoby dorosłej.

Bliższe informacje można uzyskać w biurze Oddziału PTTK lub pod numerem telefonu 725444545.

VI. WPISOWE

członkowie PTTK – 12 zł, pozostali – 16 zł – płatne na mecie rajdu

VII. ŚWIADCZENIA

• transport uczestników do miejsca m. Balczewo oraz do m. Inowrocław po zakończeniu imprezy
  • przewodnictwo na trasach pieszej i rowerowej
  • pamiątkowy znaczek rajdowy
  • posiłek regeneracyjny
  • dyplomy za zajęcie czołowych miejsc w Marszu Na Orientację
  • potwierdzenia punktów do OTP, OINO i KOT
  • miła atmosfera i dobra zabawa

VIII. PRZEBIEG TRASY i MNO

Piesza: trasa piesza krajoznawcza około 7 km po lesie w Balczewie

Rowerowa: około 35 km

Marsz na orientację odbędzie się na terenie firmy Plast-Mar – oraz pobliskiego lasu zawodnicy startują indywidualnie lub w zespołach max 3-osobowych i maja za zadanie podbić perforatorem ustawione w terenie odpowiednie punkty kontrolne. Instruktaż zostanie udzielony przed startem. Do MnO zostanie wydany komunikat techniczny.

Rowerowa: około 35 km wg odrębnego regulaminu – informacje KTR Kujawiak

IX. OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW

• przestrzeganie Karty Turysty, przepisów przeciwpożarowych, przepisów ruchu drogowego oraz zaleceń kierownictwa rajdu
  • posiadanie kompasu lub busoli na trasie