ZAPRASZAMY NA I TURYSTYCZNE MARSZE NA ORIENTACJĘ!!!

I Turystyczne

Marsze na Orientację

Balczewo

26.10.2019

I. CELE RAJDU

• – obchody 65-lecia Oddziału PTTK w Inowrocławiu
  • – popularyzacja turystyki pieszej i marszy na orientację
  • – zorganizowanie czasu wolnego młodzieży szkolnej

II. ORGANIZATORZY

• – Oddział PTTK w Inowrocławiu
  • – PLAST-MAR -Recykling Tworzyw Sztucznych

III. WSPÓŁORGANIZATORZY

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Urząd Miasta Inowrocławia

Koło nr 11 Stowarzyszenia Saperów Polskich

Nadleśnictwo Gniewkowo

IV.TERMIN I ZAKOŃCZENIE IMPREZY

• – Turystyczne MNO odbędą się w dniu 26.10.2019 roku bez względu na pogodę             na terenie lasu w Balczewie
  • – Odjazd autokarów do Balczewa godz. 9:30 z parkingu przy Bazylice Mniejszej          im. NMP w Inowrocławiu ( ul. Bpa A.Laubitza)
  • – Start pierwszej drużyny godzina 10:30 teren firmy Plast-Mar w Balczewie
  • – Uroczyste zakończenie MNO odbędzie się w dniu 26.10.2019 o godz. 14.00 na terenie firmy Plast-Mar w Balczewie
  • – Odjazd autokarów do Inowrocławia 14:30

V. UCZESTNICY

Marsze na Orientację organizowane są dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich jako grup zorganizowanych oraz dla turystów indywidualnych.

VI.WARUNKI UCZESTNICTWA W MNO

• – Zgłoszenia indywidualnie lub drużynowo należy złożyć do dnia 23.10.2019

w biurze Oddziału PTTK w Inowrocławiu oraz na adres balmowski@wp.pl                                      podając: szkołę, klasę, imię i nazwisko kierownika zespołu + ilość osób w                                  drużynie (może być podany pełny skład)- zaliczenie do kategorii wiekowej będzie                            uzależnione od klasy kierownika zespołu

• – Zgłoszenie grup szkolnych powinno być potwierdzone podpisem dyrektora szkoły.
  • – Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w rajdzie tylko pod opieką osoby dorosłej.
  • – Bliższe informacje można uzyskać w biurze Oddziału PTTK.

VII.   WPISOWE

Bliższe informację- PTTK Oddział Inowrocław

VIII. ŚWIADCZENIA

– pamiątkowy znaczek rajdowy

– turystyczny poczęstunek

– dyplomy i nagrody dla trzech pierwszych drużyn w kategoriach wiekowych

– miła atmosfera i dobra zabawa

– przewóz uczestników na start do Balczewa oraz do Inowrocławia po        zakończeniu     imprezy

IX. PRZEBIEG IMPREZY

Turystyczne Marsze na Orientację odbędą się na mapach do biegów na orientację Balczewo III skala mapy 1:10000 (autor Waldemar FIJOR), jednakże nie będą obowiązywały zasady PZOS gdyż impreza ma charakter turystyczny i zapoznawczy. Impreza odbędzie się równolegle do Mistrzostw Pomorza i Kujaw w BNO.

Do startu dopuszcza się drużyny 2-5 osobowe, zgłoszone do kategorii OPEN-3, których zadaniem będzie odszukanie prawidłowych punktów kontrolnych ustawionych na terenie lasu Balczewo, w jak najkrótszym czasie. W przypadku nie znalezienia wszystkich punktów kontrolnych, drużyna otrzyma dodatkowo 20 minut kary czasowej za każdy nie znaleziony punkt.

Kategorie dla drużyn: I – klasy od 1 do 4, II – klasy od 5 do 8, III – szkoły średnie

Na zawodach będzie wykorzystany system elektroniczny SI – wypożyczenie chipa na drużynę 3 zł, zagubienie wypożyczonego chipa – 150 zł.

X .OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW

• – –   przestrzeganie Karty Turysty, przepisów przeciwpożarowych,
  • – przepisów ruchu drogowego oraz zaleceń kierownictwa imprezy
  • – –   posiadanie kompasu lub busoli na trasie