IX Rajd im. kpt. P. Cymsa – 23 Września 2017r.

RAJD PIESZY I ROWEROWY IM. KPT. PAWŁA CYMSA

JUŻ ZA NAMI…

W minioną sobotę, 23 września, odbył się IX Rajd im. kpt. Pawła Cymsa, zorganizowany przez inowrocławski Oddział PTTK. W rajdzie uczestniczyło 245 turystów pieszych ze szkół podstawowych oraz turyści indywidualni i kilkunastu turystów rowerowych zrzeszonych w KTR ”KUJAWIAK” przy inowrocławskim Oddziale PTTK.

W imprezie wzięły udział: Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 5, Szkoła Podstawowa Nr 6, Szkoła Podstawowa Nr 11, Szkoła Podstawowa Integracyjna, Szkoła Podstawowa Nr 14, Szkoła Podstawowa w Złotnikach Kujawskich, a także 2-3 Hufiec Pracy z Inowrocławia.

Patronem IX już Rajdu był Kapitan Paweł Cyms, uczestnik Powstania Wielkopolskiego i III Powstania Śląskiego, oswobodziciel Inowrocławia 6 stycznia 1919 roku. Człowiek, który swoją heroiczną postawą dał przykład bohaterstwa i oddania ojczyźnie.

Zakończenie Rajdu odbyło się na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie. Na uczestników imprezy czekało ognisko i gorąca grochówka.

Podczas Rajdu zostały przeprowadzone dwa konkursy – konkurs wiedzy o kpt. Pawle Cymsie, a także test wiedzy historyczno-krajoznawczej. W konkursie o kpt. Cymsie zwyciężyli:

1. Martyna Jabłońska – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Inowrocławiu

2. Zuzanna Cupriak – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Inowrocławiu

3. Martyna Kopacz – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Inowrocławiu

4. Martyna Cupriak – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Inowrocławiu

5. Kinga Dudek – Szkoła Podstawowa w Złotnikach Kujawskich

Najlepszą wiedzą historyczno-krajoznawczą wykazali się :

1. Mikołaj Mrozek – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Inowrocławiu

2. Wiktoria Banacka – Szkoła Podstawowa Nr 14 w Inowrocławiu

3. Zuzanna Myk – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Inowrocławiu

4. Aleksandra Wachowiak – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Inowrocławiu

5. Daria Florczak – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Inowrocławiu

Na zwycięzców czekały dyplomy i atrakcyjne nagrody. Ponadto uczennica SP Nr 6, Martyna Jabłońska, otrzymała za zajęcie I miejsca w konkursie wiedzy o Pawle Cymsie puchar ufundowany przez Radnego Powiatu inowrocławskiego p. Henryka Procka.

Dodatkowo Zarząd Koła nr 7 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego ufundował puchar, który został wręczony przedstawicielowi Szkoły Podstawowej nr 4 za uczestnictwo najliczniejszej grupy rajdowej.

Podczas rajdu Prezes inowrocławskiego Oddziału PTTK Andrzej Dargacz wręczył legitymacje nowym członkom PTTK. Nowi członkowie to młodzież szkolna ucząca się w Szkole Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu : Bartosz Witkowski, Mikołaj Mrozek, Martyna Jabłońska, Daria Florczak, Jakub Rogoziński, Zuzanna Cupriak oraz Martyna Cupriak.

Współorganizatorem rajdu był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Wszystkim uczestnikom, gościom i sponsorom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejny turystyczny szlak.