XXII Zjazd Oddziału PTTK w Inowrocławiu

9 września 2022 roku w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza odbył się Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego w Inowrocławiu.

W zjeździe wzięło udział 24 delegatów kół i klubów inowrocławskiego Oddziału PTTK, którzy działając na podstawie Statutu PTTK oraz Ordynacji Wyborczej ZG PTTK w głosowaniu tajnym wybrali wśród swego grona :

• Prezesa Oddziału – Radosława Balmowskiego
  • Wiceprezesa Oddziału – Barbarę Kwiatkowską
  • Wiceprezesa Oddziału – Antoniego Ścigacza
  • Sekretarza Oddziału – Piotra Rocha
  • Skarbnika Oddziału – Marię Bringewald

Wybrano również nowe władze Komisji Rewizyjnej, w której skład weszli:

• Prezesa Komisji Rewizyjnej – Katarzynę Kubiak
  • Wiceprezesa Komisji Rewizyjnej – Roberta Szocińskiego
  • Sekretarza Komisji Rewizyjnej – Anetę Zduiarską
  • Członka Komisji Rewizyjnej – Alicję Juszyńską-Owedyk
  • Członka Komisji Rewizyjnej – Marzenę Zgud

W trakcie obrad przyjęto szereg uchwał mających usprawnić działanie Oddziału oraz uchwały o wystąpienie o przyznanie tytułu Członka Honorowego PTTK do ZG PTTK dla kol. Teresy Buraczewskiej i kol. Bogdana Wojtkowiaka.

Podczas Zjazdu wybrano również delegata na Regionalną Konferencję Oddziałów PTTK, którym został prezes Oddziału Radosław Balmowski.

Zebranym na sali członkom inowrocławskiego PTTK zostały przedstawione informacje dot. prowadzonych przedsięwzięć Oddziału, przede wszystkim propagowania turystyki pieszej
i rowerowej oraz planów na przyszłość związanych ze współpracą z władzami na szczeblu wojewódzkim i lokalnym w celu promocji turystyki i krajoznawstwa na Kujawach Zachodnich.

Zarząd Oddziału serdecznie dziękuje Dyrekcji Biblioteki Miejskiej za darmowe udostępnienie sali w celu przeprowadzenia Zjazdu, a także pracownikom biblioteki Irenie Hanowskiej i Bartoszowi Wiśniewskiemu za pomoc w przygotowaniu sali.