Rajd Pieczonego Ziemniaka

RAJD PIESZY PIECZONEGO ZIEMNIAKA

JUŻ ZA NAMI

W ubiegłą sobotę, 7 października 2017 roku, po raz kolejny odbył się Rajd Pieszy Pieczonego Ziemniaka, zorganizowany przez inowrocławski Oddział PTTK. Tym razem w wydarzeniu uczestniczyło niemalże 350 turystów pieszych ze szkół podstawowych oraz turyści indywidualni i kilkunastu turystów rowerowych zrzeszonych w KTR ”KUJAWIAK” przy inowrocławskim Oddziale PTTK.

W imprezie wzięły udział: Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 6, Szkoła Podstawowa Nr 11, Szkoła Podstawowa Integracyjna, Szkoła Podstawowa Nr 14, Szkoła Podstawowa Nr 16, OWDiR, Szkoła Podstawowa z Jaksic, Szkoła Podstawowa Jagiellonka, a także Szkoła Podstawowa z Włocławka.

Turyści wyruszyli z Olszewic, natomiast zakończenie Rajdu odbyło się na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Szarotka” w Słońsku. Na uczestników imprezy czekały pieczone ziemniaki prosto z ogniska, gorąca herbata, a także słodka przekąska. Dodatkowymi atrakcjami była przejażdżka kucykiem, jak również trampolina.

Podczas Rajdu został przeprowadzony konkurs „na najbardziej oryginalnego ludzika z ziemniaka”. W konkursie zwyciężyli:

1. Marta Ślizanowska – Szkoła Podstawowa Nr 4

2. Wiktoria Kruszyna – Szkoła Podstawowa Nr 4

3. Jakub Michalski – Szkoła Podstawowa Nr 11

4. Martyna Kopacz – Szkoła Podstawowa Nr 4

5. Liwia Kotyńska – Szkoła Podstawowa Jaksice

6. Zofia Żelazny – Szkoła Podstawowa Nr 4

7. Oliwia Stasiak – Szkoła Podstawowa Nr 14

8. Hubert Czerniak – Szkoła Podstawowa Jaksice

9. Staś Kąkolewski – Szkoła Podstawowa Jaksice

10. Bartek Tosz – Szkoła Podstawowa Jaksice

11. Maja Ostrowska – Szkoła Podstawowa Nr 16

12. Nikola Greinert – Szkoła Podstawowa Nr 16

13. Julia Wiśniewska – Szkoła Podstawowa Nr 4

14. Lidia Michalska – Szkoła Podstawowa Jagiellonka

15. Oliwia Molus – Szkoła Podstawowa Nr 6

16. Nicola Fydrychowska – Szkoła Podstawowa Integracyjna

17. Maja Dekańska – Szkoła Podstawowa Nr 4

18. Nadia Bartz – Szkoła Podstawowa Jaksice

19. Mateusz Kruszka – indywidualny

20. Julia Ślizanowska – Szkoła Podstawowa Nr 4.

Na zwycięzców czekały dyplomy i atrakcyjne nagrody, które wręczyli zaproszeni na rajd goście:

– Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia – Wojciech Piniewski

– Radny Miasta Inowrocławia – Patryk Kaźmierczak

– Sekretarz Gminy Inowrocław – Maciej Przeździęk

– Członek Komisji Rewizyjnrj przy PTTK – Alicja Juszyńska-Owedyk.

Organizator Przyznał również dyplomy dla najmłodszych uczestników rajdu, którymi byli:

– Adam Przeździęk – 4 lata

– Alicja Borowiak – Szkoła Podstawowa Nr 11 – 6 lat.

Podczas rajdu Prezes inowrocławskiego Oddziału PTTK Andrzej Dargacz wręczył legitymacje nowym członkom PTTK. Nowi członkowie to młodzież szkolna ucząca się w Szkole Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu – Jan Błażek i Szkole Podstawowej Nr 6 – Jakub Janowski. Ponadto odznakę OTP w stopniu popularnym otrzymał Daniel Mikołajczak – Szkoła Podstawowa Nr 4.

Wszystkim uczestnikom, gościom i sponsorom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejny turystyczny szlak.

Do zobaczenia!!!